Reklama

Powiat myślenicki. Nocny pościg policjantów z Myślenic za włamywaczami

Myśleniccy policjanci, w nocnym pościgu zakończonym blokadą drogi, zatrzymali uciekających drogami powiatu podejrzewanych o kradzież z włamaniem na terenie Zakopanego.

W poniedziałek (29.05.2023), około godziny 23.00 oficer dyżurny myślenickiej komendy otrzymał informację od policjantów z Zakopanego, że przez  powiat myślenicki, srebrnym passatem kombi mogą przejeżdżać osoby, które dokonywały włamań na terenie powiatu tatrzańskiego. Sprawcy według ustaleń mają zmierzać w kierunku Krakowa. Patrol ruchu drogowego już po kilku minutach napotkał wskazany samochód na "zakopiance”. Policjanci dali sygnały do zatrzymania się, a kierowca zjechał na pobocze DK7 w rejonie zjazdu do Polanki.

Reklama

Jak szybko się okazało, miał być to jedynie sprytny zabieg pozwalający zgubić policjantów. Kiedy mundurowi wysiedli z radiowozu i podeszli do passata, ten z piskiem opon odjechał w kierunku Polanki. Mundurowi ruszyli w pościg za włamywaczami, a dodatkowo inne patrole policji nadciągały z różnych stron, by udzielić kolegom wsparcia.  

W Sieprawiu na ulicy Zarusinki jeden z patroli prewencji ustawił blokadę. Tam zakończyła się brawurowa ucieczka włamywaczy. Czwórka policjantów szybko dobiegła do pojazdu i uniemożliwiła dalszą jazdę. Ostatnim pomysłem przestępców na uniknięcie odpowiedzialności miało być zamknięcie się w pojeździe, jednak policjanci błyskawicznie  stłukli szybę i otworzyli samochód.

Reklama

W rezultacie nocnego pościgu zatrzymane zostały cztery osoby podróżujące passatem. 30-letni kierowca miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pozostali pasażerowie to – również nietrzeźwy 48-latek, 17-latek i 16-latka. Zatrzymani są ze sobą spokrewnieni. W samochodzie znajdował się agregat prądotwórczy, który wcześniej został skradziony.

 

Tekst : KPP Myślenice


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo myslenice-itv.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości