Powiat Myślenice/ Gmina Siepraw/ Gmina Myślenice: III edycja Konkursu Floriany 2019 za nami. Wśród zdobywców strażackich Oscarów dwie jednostki z powiatu myślenickiego.
Brawo OSP Poręba (gmina Myślenice)! Brawo OSP Łyczanka (gmina Siepraw)!

18 maja 2019 r., w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach koło Warszawy odbyła się Gala Finałowa wieńcząca III edycję konkursu Floriany. Podczas tej uroczystości, prowadzonej przez Rafała Maślaka, wręczono 20 prestiżowych statuetek Floriany 2019 za najlepsze i najciekawsze projekty zgłoszone i nominowane w kategoriach I-XI, 12 nagród zwycięzcom kategorii specjalnej oraz, jako dodatkową atrakcję tegorocznej Gali – nagrody w ogólnopolskim plebiscycie „Strażak Roku 2019” organizowanym przez Partnera Medialnego Konkursu – Grupę Polska Press.
Floriany 2019
Zwycięskie statuetki FLORIANY 2019 wręczono 17 jednostkom OSP i 3 pracodawcom uznanym przez strażaków ochotników za najbardziej zaangażowanych w działania na rzecz lokalnych społeczności. Kapituła Konkursu przyznała w tym roku, ze względu na ogólnopolski zasięg projektu, wyróżnienie specjalne dla OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce z siedzibą w woj. dolnośląskim za przeprowadzenie akcji rejestracji dawców komórek macierzystych zgłoszonej do kategorii V Edukacja.
Po trzy strażackie Oscary przyznano w kategoriach V Edukacja oraz XI Najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca. Po dwa strażackie Oscary przyznano w kategoriach: III Ochrona środowiska i ekologia, IV Estetyka przestrzeni publicznej, VI Sport, rekreacja i turystyka, VII Kultura i tradycja oraz VIII Aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna. W tym roku najwięcej statuetek Florianów zdobyli strażacy ochotnicy z województwa małopolskiego (4 najlepsze projekty, a także najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca), po trzy statuetki zdobyły jednostki OSP z województwa łódzkiego i wielkopolskiego, a strażacy ochotnicy z Mazowsza zakończyli Konkurs z dwoma strażackimi Oscarami.
WŚRÓD ZWYCIĘZCÓW III EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
NA NAJLEPSZEJ INICJATYWY DLA SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH
Z UDZIAŁEM OSP I SAMORZĄDÓW FLORIANY 2019 DWIE JEDNOSTKI Z POWIATU MYŚLENICKIEGO:
OSP PORĘBA - NAZWA PROJEKTU: WAKACJE Z OSP ORAZ OSP ŁYCZANKA - NAZWA PROJEKTU: TEATRALNE OŻYWIENIE STRAŻNICY.
GRATULUJEMY!!!
OSP Poręba
OSP Poręba
żźródło: http://floriany.zosprp.pl/
zdjęcia: Facebook OSP Łyczanka i OSP Poręba
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze