Dobczyce. Burmistrz Tomasz Suś powołany na członka Zespołu Doradczego Wojewody Małopolskiego ds. Współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego. Wojewoda Krzysztof Jan Klęczar wręczył burmistrzowi gminy i miasta Dobczyce Tomaszowi Susiowi powołanie na członka Zespołu Doradczego Wojewody Małopolskiego ds. Współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego. Wręczenie powołania odbyło się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, 12 grudnia, podczas inauguracyjnego posiedzenia Zespołu. W skład zespołu doradczego weszło 29 samorządowców z terenu małopolski- w tym burmistrz Tomasz Suś, jedyny włodarz z terenu powiatu myślenickiego.
Warto działać ponad podziałami. Samorząd to siła ludzi. W dniu dzisiejszym otrzymałem z rąk Wojewody Małopolskiego Krzysztofa Klęczara, Akt Powołania w skład Zespołu Doradczego Wojewody Małopolskiego ds. współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego.Serdecznie dziękuję Panu Wojewodzie, za docenienie i dostrzeżenie mojej skromnej osoby- pisze w mediach społecznościowych Tomasz Suś, burmistrz gminy i miasta Dobczyce
Reklama
Podczas inauguracyjnego posiedzenie Zespołu Doradczego Wojewody Małopolskiego ds. Współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar podkreślił, że powołany zespół ma być dużym wsparciem w szeroko pojętej współpracy.
Od początku swojej pracy jako wojewoda podkreślałem, że współpraca z samorządem ma dla mnie priorytetowe znaczenie. To właśnie dzięki niej możliwe jest szybkie reagowanie na pojawiające się wyzwania. To także poprzez wymianę informacji i wspólne poszukiwanie rozwiązań zmieniają się miasta i miasteczka, przynosząc korzyści ich mieszkańcom. Powołany przeze mnie Zespół Doradczy będzie silnym wsparciem szeroko rozumianej współpracy realizowanej na różnych poziomach. Wiedza i doświadczenie jego członków pozwolą kreować także nowe obszary wspólnych działań – mówił wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.
Reklama
Wśród zadań Zespołu znajdzie się także m.in. promowanie dobrych praktyk i wspieranie współpracy ze środowiskami lokalnymi (sołtysami, lokalnymi grupami działania, ludowymi zespołami sportowymi, kołami gospodyń wiejskich itp.).
Informacje: MUW, UGiM Dobczyce
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze