Reklama

Dwóch zawodników KS Dalin na Pucharze Europy w Sumo. Krzysztof Szpakiewicz z brązowym medalem


WĘGRY: W Pucharze Europy w węgierskim Erd uczestniczyło 369 zawodników i zawodniczek z 9 krajów: Węgier, Ukrainy, Estonii, Niemiec, Włoch, Norwegii, Azerbejdżanu, Rosji  i Polski. Walki odbywały się we wszystkich grupach wiekowych: młodzików, kadetów, juniorów, młodzieżowców i seniorów.  W grupie seniorów zawody były równocześnie kolejnym etapem kwalifikacji do Word Games, które odbędą się w 2021 roku  wStanach Zjednoczonych.





 Ze względu na brak funduszy na wyjazd w Polskim Związku Sumo reprezentacja Polski liczyła zaledwie  22 zawodników i zawodniczek, którzy musieli opłacić udział ze środków własnych, lub klubów.  Wśród nich było dwóch zawodników KS Dalin – Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela, którzy wyjechali na zawody w towarzystwie trenerów Roberta Proszkowca  i Ryszarda Szpakiewicza. Wyjazd został zrealizowany dzięki wydatnej pomocy sponsorów, którym składamy serdeczne podziękowania. Nasi zawodnicy, podobnie jak większość uczestników skorzystali  z regulaminowej możliwości startu w dwóch grupach wiekowych – swojej U18  i starszej U21.  Dzięki temu stoczyli więcej walk zdobywając trzy medale – jeden srebrny i dwa brązowe.

Reklama




 Jan Mastela  walczył w kat. wagowej do 85 kg w grupie juniorów U18 i do 92 kg w młodzieżowcach U21. Niespodziewanie srebrny medal zdobył     w  grupie starszej U21 , w której stoczył trzy walki, przegrywając jedynie w finale  z Ukraińcem Ilją Bilyiem. W grupie U18 zajął piąte miejsce. Pierwszą walkę przegrał  z Węgrem Peterem Zsivnovszky, który awansował do finału        i „pociągnął” go do walk repasażowych. W repasażach wygrał z zawodnikiem gospodarzy, a w pojedynku o brązowy medal przegrał  z zawodnikiem ukraińskim Dmytro Lisniakiem.





 Krzysztof Szpakiewicz walczący w kategorii wagowej do 60 kg nie obronił tytułów mistrzowskich z ubiegłego roku i w obydwu grupach wiekowych zajął trzecie miejsca. W grupie U 18 w ćwierćfinale pokonał Stanislava Virchenko   z Ukrainy. Niestety w półfinale został pokonany przez    Ali Hasanova z Azerbejdżanu, który zajął pierwsze miejsce. W repasażach pokonał drugiego  z reprezentantów Azerbejdżanu Saida Tahirova  zdobywając brązowy medal.  W grupie U 21 Krzysztof również stoczył cztery walki, z których trzy wygrał. Najładniejszą z nich był zdecydowanie pojedynek rewanżowy   z Azerem  Ali Hasanovem.  Tym razem Krzysiek był bardziej czujny podczas ataku i po długiej  jak na sumo  walce udowodnił, że to on jest lepszy.  Niestety również w tej grupie wiekowej przegrał walkę półfinałową z Węgrem Mike Berta i musiał się zadowolić  drugim brązowym medalem.

Reklama








Bardzo cieszy  postawa naszych zawodników, którzy po raz trzeci  z rzędu – rok po roku zdobywają  medale podczas Pucharu Europy- mówi trener Ryszard Szpakiewicz





  Sukcesy dedykujemy naszym wiernym sponsorom - Państwu Marcie   i Janowi Sawickim za pomoc finansową przy realizacji wyjazdu, oraz Panu Jarosławowi Bochenkowi z firmy Seat Dynamica za nieodpłatne udostępnienie komfortowego samochodu Seat Tarraco na wyjazd.









KS Dalin Myślenice



Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo myslenice-itv.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości