400 odcinek Kuriera Myślenickiego- filmowego tygodnika miasta i gminy Myślenice
Małopolska rozpoczyna ferie zimowe – a skoro Małopolska, to także Myślenice.
Uczniowie z naszego regionu dwutygodniową przerwę w nauce rozpoczną 2 lutego. Czy w ferie „nic się nie dzieje”?
Nie w gminie Myślenice. Tu jak zawsze zadbano o to, aby dzieci i młodzież mogły wybierać spośród wielu atrakcyjnych i bezpiecznych form spędzania wolnego czasu – od zajęć sportowych, przez warsztaty, po propozycje kulturalne.
Jarosław Szlachetka – burmistrz miasta i gminy Myślenice
Myślenice stały się regionalnym centrum rozmów o nowoczesnej edukacji przedszkolnej.
W piątek, 24 stycznia 2026 roku, w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się konferencja szkoleniowa „Dwujęzyczny Przedszkolak”, zorganizowana przez Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach – Filię w Myślenicach.
W wydarzeniu uczestniczyło ponad 350 osób z całego regionu: nauczyciele, dyrektorzy placówek oświatowych, studenci pedagogiki, przedstawiciele samorządów oraz rodzice. Tematem przewodnim była nowoczesna edukacja językowa najmłodszych.
Jednym z kluczowych momentów konferencji było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy uczelnią a Fundacja Dwujęzyczny Przedszkolak. Porozumienie dotyczy realizacji programu „Dwujęzyczny Przedszkolak” w ramach praktyk studenckich, co ma wzmocnić połączenie teorii akademickiej z codzienną praktyką w przedszkolach.
Umowę podpisali:
Aneta Zwolińska – prezes Fundacji Dwujęzyczny Przedszkolak oraz Grzegorz Wilk-Jakubowski – rektor Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach
Wnioski są jednoznaczne – zainteresowanie dwujęzycznością w wychowaniu przedszkolnym jest bardzo duże. Środowisko oświatowe oczekuje sprawdzonych, systemowych rozwiązań i realnego wsparcia merytorycznego. Wczesna edukacja językowa to dziś jeden z kluczowych kierunków rozwoju nowoczesnej szkoły.
Inwestycje w placówki oświatowe to inwestycje w przyszłość. To one decydują o komforcie nauki, bezpieczeństwie uczniów i jakości codziennego funkcjonowania.
Takie właśnie zmiany zaszły w ostatnim czasie w Szkole Podstawowej w Krzyszkowicach.
Nowa jakość przestrzeni szkolnej jest widoczna na każdym kroku – estetycznie, bezpiecznie i wygodnie. Efekty modernizacji dostrzegają nie tylko nauczyciele, ale przede wszystkim sami uczniowie.
Myślenice i okolice po raz kolejny udowodniły, że potrafią grać razem – i z całego serca.
W niedzielę 25 stycznia odbył się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wczesnych godzin porannych ulice miasta wypełnili wolontariusze z charakterystycznymi puszkami, a Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu stał się centrum działań lokalnego sztabu WOŚP.
WOŚP to nie tylko zbiórka pieniędzy – to przede wszystkim ogromny ruch społeczny, którego sercem są wolontariusze. A skoro orkiestra, to musiało być granie – i było. Sala widowiskowa MOKiS od południa rozbrzmiewała muzyką w różnych stylach.
Koncerty, licytacje i liczne atrakcje towarzyszące sprawiły, że finał upłynął w wyjątkowej atmosferze.
Do puszek myślenickiego sztabu WOŚP trafiło ponad 153 tysiące złotych. Kwota ta nie obejmuje eSkarbonek oraz aukcji internetowych, które potrwają do 15 lutego.
Słoneczna, Brzozowa, Akacjowa, Krótka, Szczęśliwa czy Modrzewiowa – takie nazwy już wkrótce pojawią się na mapie Bęczarki.
To pierwsza miejscowość wiejska w gminie Myślenice, która otrzyma oficjalne nazwy ulic. Stosowną uchwałę Rada Miejska przyjęła podczas sesji 29 grudnia 2025 roku.
Decyzja jest efektem wniosku sołtysa i Rady Sołeckiej oraz wcześniejszych konsultacji społecznych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze