Reklama

O najszlachetniejszych paczkach i ludziach świata

15/11/2024 07:11

Dzień dobry, hejka kochani:)

Dzisiejszy wpis jest bardzo wyjątkowy. Dlaczego? Gdyż, to już trochę taki blog mikołajkowy;) Święta zbliżają się do nas wielkimi krokami, a to może oznaczać tylko jedno- oficjalnie rusza kolejna edycja Szlachetnej Paczki!!!

 

Uwaga, uwaga już szesnastego listopada!!!

Zapiszcie sobie w kalendarzu, że już jutro, czyli 16 listopada zostaje otwarta Baza Rodzin Szlachetnej Paczki. Dziesiątki chwytających za serce historii. Historii o życiu, o ludziach, dla których los był wyjątkowy nieprzychylny. Dla których droga przez życie składa się głównie z ostrych zakrętów. Starannie opisane - marzenia dzieci, dorosłych, jak i osób starszych. Są to ludzie, którzy potrzebują naszej pomocy, dla których jesteśmy ostatnią nadzieją na lepsze jutro. Nadzieją na spokojne, ciepłe Święta Bożego Narodzenia. Więc nie zwlekajmy i od razu wybierzmy rodzinę, której los odmienimy na zawsze. Zostańmy tajemniczymi aniołami, o których te osoby marzą i przede wszystkim, których potrzebują. Czas na wybór rodziny mamy do 13 grudnia grudnia. Jednak pamiętajmy, że im wcześniej się zdecydujemy, tym więcej czasu mamy na przygotowanie szlachetnej paczki. Z tego, co się dowiedziałam, w naszej okolicy (gmina Myślenice, gmina Sułkowice, gmina Siepraw i miejscowości sąsiadujące), jest to ok. 80 rodzin w potrzebie (co nie jest małą liczbą). Tym bardziej zjednoczmy się, aby nie zostawić nikogo bez pomocy i wsparcia. Przywróćmy sobie i innym, często już utraconą magię Świąt i rozpalmy iskierkę radości w naszych sercach. Niech te Święta będą inne, niezdefiniowane jedynie przez błyszczące ozdoby wystawione na półkach sklepów. Zamieńmy słowa - "Wesołych Świąt" w realny czyn! 

Reklama

 

Kto może pomagać?

Pomoc może nieść każdy - od dużych firm, lokalnych przedsiębiorstw, szkół, po grupy znajomych jak i indywidualne jednostki. Przystań Świętego (czyt. magazyn), będzie miał swoją siedzibę w Myślenicach. Dobrą wiadomością jest to, że aby zostać Świętym Mikołajem, nie potrzebujemy okazałej siwej brody, czerwonej czapki, ani zaprzęgu reniferów. W zupełności wystarczy serce przepełnione miłością oraz chęć pomocy;).

 

Ludzie z sercem na dłoni

Nie można zapomnieć o osobach, które osobiście bardzo podziwiam i przed którymi chylę czoła. Mowa oczywiście o wolontariuszach Szlachetnej Paczki. Są to ludzie o wielkim i odważnym sercu. Dlaczego odważnym, bo niebojącym się zobaczyć człowieka w niedostatku.

Reklama

Nie boją się, zmierzyć z tym, co trudne i niewygodne. Poświęcają naprawdę wiele własnego czasu, oddając cząstkę siebie innym. Warto zauważyć, że są to osoby w różnym wieku, zaczynając już od szesnastego roku życia (właśnie od tego momentu można, już zostać wolontariuszem). Po szkole, po pracy, w wolnym czasie, z sercem na dłoni oddają się pomocy drugiemu człowiekowi. Szczególnie poruszył mnie fakt, że oni jedyni znają zarówno darczyńcę, jak i rodzinę. Łączą obie strony, dbając o to, aby wszystko przebiegło pomyślnie.

Na ten moment na wolontariuszy naszego rejonu składa się 25 osób, które stworzyły między sobą przepiękną więź. Cytując liderkę zespołu Szlachetnej Paczki w naszej okolicy - Natalię Olszyniak: "Jesteśmy dla siebie jak rodzina. Wiem, że w razie potrzeby zawsze, mogę na nich liczyć". Potwierdza to tylko fakt, że pomoc innym zbliża i czyni piękne rzeczy, także w naszym życiu.

Reklama

 

Z pamiętnika wolontariusza

Decyzja o zostaniu wolontariuszem, wiąże się ze spotkaniem z drugim człowiekiem. Rozmową, z ludźmi, których nadzieja już opuściła. Trzeba im dodać otuchy, jednak ostatecznie wszystko leży w naszych rękach. Tutaj przytoczę dialog, jaki przeprowadziła moja mama (wolontariuszka), ze starszym panem, którego odwiedziła:

"Po co to spisujecie, jak i tak nic z tego. Nikt nie będzie, chciał nam pomóc. Ludzie nie pomagają bezinteresownie" - powiedział mężczyzna.

"Jeszcze się Pan przekona, że są tacy ludzie do pomocy:)". - odpowiedziała moja mama.

Reklama

Mama wyznała mi, że jej marzeniem jest pojawienie się u tego pana z paczką, w Weekend Cudów (14 - 15 grudnia). I odpowiedzenie mu: "A nie mówiłam:)".

Więc kochani zróbmy co w naszej mocy, aby doprowadzić do ponownego spotkania tej dwójki (jak i wolontariuszy z resztą rodzin:)). Udowodnijmy, że na świecie jeszcze są bezinteresowni ludzie dobrej woli. Zaczarujmy nadchodzące Święta Bożego Narodzenia;)

Na dzisiaj to tyle. Żegnam się z Wami i zachęcam do zapoznania się, już jutro z łapiącymi za serce historiami ludzi na oficjalnej stronie Szlachetnej Paczki.

Reklama

Pomagajmy i przywróćmy magię Świąt:)

XOXO


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/11/2024 09:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo myslenice-itv.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości