W niedzielę, 20 sierpnia 2023 roku mieszkańcy gminy Raciechowice po raz kolejny obchodzili święto wszystkich sadowników, czyli Gminne Święto Owoców. Okazji do świętowania było jednak więcej, ponieważ wspomniana impreza była jednocześnie Gminnymi Dożynkami oraz Plenerowym Festiwalem Południowej Małopolski.
Wspólne świętowanie rozpoczęła tradycyjnie Msza Święta odprawiona w kościele parafialnym w Raciechowicach. Następnie uroczystości przeniosły się na plac w centrum Raciechowic, gdzie po oficjalnych przemówieniach, nastąpiła część artystyczna.
Podczas wspomnianego Święta Owoców, zorganizowano trzy konkursy, w których udziały wzięły koła gospodyń i stowarzyszenia z terenu gminy Raciechowice. Tytuł najpiękniejszego wieńca dożynkowego przypadł w udziale gospodyniom z KGW Raciechowice. W konkursie na najpiękniejsze stoisko, I miejsce zdobyło Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Zegartowice. Natomiast w konkursie na najlepsze ciasto z owocami, bez konkurencyjne okazały się być Panie z KGW Krzesławic, ze swoim przysmakiem owocowym „Krzesławickie jabłuszko”.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze