Reklama

Podsumowanie projektu Zwolnieni z Teorii - Odbezpieczeni

Dobiega końca projekt dotyczący bezpieczeństwa osobistego w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii" - Odbezpieczeni, który realizowany był przez młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Myślenicach od listopada ubiegłego roku. Projekt miał na celu zwiększenie świadomości bezpieczeństwa wśród dzieci, młodzieży, ale także dorosłych i osób starszych.

W ramach projektu Zwolnieni z teorii - Odbezpieczeni, przy pomocy lokalnych przedsiębiorców oraz we współpracy z Centrum Aktywności Lokalnej w Myślenicach udało się m.in przeprowadzić kurs samoobrony dla kobiet z terenu Gminy Myślenice, w różnych grupach wiekowych. Kurs został przeprowadzony przez instruktorów z  Klubu Shiro Sagi Dojo, a w zajęciach udział wzięło aż 100 kobiet. Przeprowadzono także prelekcje na temat bezpieczeństwa w Dziennym Domu Seniora oraz Klubie Seniora.

Warsztaty w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach


Ostatnim punktem projektu były warsztaty o bezpieczeństwie, które przeprowadzone zostały w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach. Uczniowie zdobyli teoretyczną wiedzę na różne temat w dziedzinie bezpieczeństwa m.in. jak ustrzec się przed niebezpiecznymi zjawiskami i sytuacjami oraz jak dbać o osobiste bezpieczeństwo.

Reklama

W ramach zajęć praktycznych, uczniowie mieli za zadanie odegrać scenkę z sytuacją kryminogenną. Warsztaty miały na celu uświadomienie młodego pokolenia czym jest bezpieczeństwo, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia życia oraz jak unikać stwarzania sytuacji kryminogennej. 

Zwolnieni z Teorii

Zwolnieni z Teorii to inicjatywa, w której młodzież realizuje różnego rodzaju projekty społeczne, by m.in.: uczyć się pracy w zespole. W Zwolnionych z Teorii biorą udział uczniowie i uczennice z 20% szkół średnich w Polsce. Obecnie Zwolnieni z Teorii to 4598 projektów społecznych.

Reklama

 "Zwolnieni z Teorii" to pierwsza w Polsce olimpiada praktyczna, która polega na tym, że młodzież w zespołach realizuje własne projekty, dzięki czemu uczy się bardzo ważnych kompetencji miękkich, ale też zdobywa pewność siebie i sprawczość - mówił Mariusz Szerszeniewski z Fundacji Zwolnieni z Teorii. 


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo myslenice-itv.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości