W weekend 19-20 marca 2022 Koło Myślenice Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej zorganizowało drugą część szkolenia historyczno-proobronnego. Pierwsza część sfinansowana została z funduszy Inicjatywy Lokalnej. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży i dorosłych, więc organizatorzy postanowili rozszerzyć zakres materiału.
Część historyczna obejmowała nawiązania do historii – do Cichociemnych, którzy do lat dzisiejszych są wzorem działań konspiracyjnych dla m.in. wojsk specjalnych, do Sokolników, którzy byli i są kuźnią patriotów, czy do żołnierzy Armii Krajowej walczących w czasie II wojny światowej. Część proobronna to znów forma gry miejskiej, która odbywała się na terenie centrum Myślenic i w okolicznych lasach. Tym razem wprowadzona została osoba „obca", nieznana uczestnikom.
Wśród uczestników wymienić należy przedstawicieli kilku organizacji strzeleckich, Ruchu na Rzecz Obrony Terytorialnej oraz Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna. Gościny udzieliła Przychodnia Weterynaryjna THERIOS, w której odbywały się wykłady. O bezpieczeństwo uczestników zadbała myślenicka Malta.
Komentarze