Reklama

Od dziś zniesiono obowiązek noszenia maseczek we wszystkich miejscach, oprócz placówek leczniczych

 

Dzisiaj (24.03.2022) o godz. 9:00 odbyła się konferencja Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Dotyczyła ona obostrzeń związanych z noszeniem maseczek w zamkniętych miejscach publicznych, izolacji oraz kwarantanny.

 

 

Od 28 marca nastąpi zniesienie obowiązku noszenia maseczek we wszystkich miejscach, oprócz placówek leczniczych.

 

 

"Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich." - mówił minister zdrowia.


 



Na konferencji poinformowano o zniesieniu wszystkich kwarantann (w tym wjazdowych), izolacja domowa oraz kwarantanna domowa dla współdomowników.

Reklama

 

 

"Znosimy także izolację i kwarantannę. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu." (...) "Jeżeli będą pojawiały się ogniska, jeżeli będziemy mieli do czynienia z jakimiś lokalnymi zjawiskami epidemicznymi, to oczywiście sanepid cały czas posiada uprawnienia do tego, żeby nakładać kwarantannę i decydować o izolacji" - zaznaczył Adam Niedzielski.

 

 



Osoby zakażone będą dostawać zwolnienie i na własną rękę się izolować, a więc sanepid nie będzie już za to odpowiadać.

Reklama

 

 

"Jeżeli będą pojawiały się ogniska, jeżeli będziemy mieli do czynienia z jakimiś lokalnymi zjawiskami epidemicznymi, to oczywiście sanepid cały czas posiada uprawnienia do tego, żeby nakładać kwarantannę i decydować o izolacji"


 

 

"Zarówno sytuacja międzynarodowa, jak prognozy są pozytywne. Przewidujemy, że do końca kwietnia będziemy mieli redukcję zakażeń i hospitalizacji. Jeśli jest więcej zakażeń, nie widać zwiększonej liczby hospitalizacji. Wielka Brytania i Niemcy notują więcej zakażeń, ale podjęły decyzję o zniesieniu wszystkich obostrzeń."  - mówi szef resortu zdrowia.

Reklama


 

Sytuacja pandemii w każdej chwili może się zmienić, dlatego wciąż będzie stale monitorowana.

 

 

 


 


Materiał przygotowały:

Martyna Sołtys i Kinga Żądło ze Szkoły im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach

grafika: Ministerstwo Zdrowia

informacje: Ministerstwo Zdrowia

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo myslenice-itv.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości