Głogoczów: Ponieważ ocalenie od zapomnienia to jeden z celów działania Myślenice iTV, dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z serii Perły Myślenic czyli archiwalne Myślenice okiem i piórem Józefa Stanisława Błachuta. Jako, że maj jest miesiącem Pierwszych Komunii Świętych tym samym w tym temacie dzielimy się z Wami niebywałą perłą. Śniadanie Komunijne 2 czerwca 1964 roku w Głogoczowie. Co to takiego patrzcie, czytajcie, pamiętajcie.

Dzień uroczystej Pierwszej Komunii Świętej w Głogoczowie dla dzieci urodzonych w roku 1955 miał miejsce 2 czerwca 1964 roku.
Po uroczystej mszy świętej, rodzice dzieci pierwszokomunijnych wraz księdzem proboszczem tradycyjne zaprosili je na świąteczne wspólne śniadanie. Z tej to okazji na placu przykościelnym parafii św. Marii Magdaleny przygotowano odświętnie przystrojone stoły, przy których zasiadły dziewczęta i chłopcy wspólnie spożywając świąteczny posiłek.
Zdjęcie z zasobów Archiwum Społecznego wsi Głogoczów udostępnione przez Marię Szlachetka (z domu Węgrzyn).

Józef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz losów ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.
Perły Ziemi Myślenickiej 45/16/2021
Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze