Reklama

III miejsce drużynowo dla Myślenickiej Akademii Karate Byakko na IKO Austria Open 2026

W sobotę, 20 czerwca 2026 roku, reprezentanci Myślenickiej Akademii Karate Byakko wzięli udział w międzynarodowym turnieju IKO Austria Open, który odbył się w Wiedniu. W zawodach wystartowało blisko 300 zawodników z kilkunastu państw Europy, a dla zawodników z Myślenic był to ostatni start w sezonie sportowym 2025/2026.

 

Pomimo bardzo wymagających warunków organizacyjnych oraz wysokiej temperatury panującej na hali sportowej, reprezentanci Byakko zaprezentowali wysoki poziom sportowy, zdobywając liczne miejsca na podium. Dzięki znakomitym występom drużyna wywalczyła 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej turnieju.

W kategorii seniorów srebrne medale zdobyli:

  • Adrian Paszkowski (-60 kg), który po bardzo wyrównanej walce finałowej z reprezentantem Turcji przegrał niejednogłośną decyzją sędziów.
  • Zuzanna Michalczuk (-65 kg), która wcześniej wygrała dwie walki przed czasem, a w finale uległa doświadczonej reprezentantce gospodarzy.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również zawodnicy kategorii juniorskich:

Mikołaj Śliwa – 1. miejsce (dwie wygrane walki przez ippon)

Szymon Maksimowski – 1. miejsce (jedna wygrana walka przez ippon)

Reklama

Bartłomiej Niepsuj – 1. miejsce

Maja Motyka – 2. miejsce

Nina Szczerbaniuk – 2. miejsce

Maria Bzdek – 2. miejsce

Rita Ratułowska – 2. miejsce w kata i 2. miejsce w kumite

Antoni Rapacz – 2. miejsce w kata i 2. miejsce w kumite

Liliana Sidor – 3. miejsce w kumite oraz 6. miejsce w kata

Wiktor Walczak – 3. miejsce

Izabela Per – 5. miejsce w kata

W turnieju udział wzięli również: Alicja Miśko, Patryk Brytańczyk, Barbara Jamróz, Patryk Kołodziejczyk oraz Kinga Dróżdż.

Podczas zawodów funkcję trenera pełniła Sensei Iwona Maksimowska, natomiast Shihan Sławomir Urbańczyk oraz Sensei Marcin Sturgulewski byli członkami składu sędziowskiego i jednocześnie wspierali zawodników jako sekundanci.

Reklama

– To był bardzo wymagający turniej, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Tym bardziej cieszy nas zdobycie trzeciego miejsca drużynowo oraz fakt, że wielu naszych zawodników zakończyło sezon medalami. Jestem dumny z całej ekipy za postawę na macie, wzajemne wsparcie i atmosferę, którą stworzyli podczas wyjazdu – podsumowuje Sensei Marcin Sturgulewski, prezes Myślenickiej Akademii Karate Byakko.

Myślenicka Akademia Karate Byakko zakończyła sezon 2025/2026 kolejnym międzynarodowym sukcesem, potwierdzając swoją silną pozycję wśród czołowych klubów karate kyokushin w Polsce.

Reklama

 

 


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo myslenice-itv.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości