Nowy węzeł na zakopiance w Myślenicach otwarty
W sobotę 27 czerwca w godzinach porannych, udostępniony do ruchu oficjalnie został nowy węzeł na zakopiance w Myślenicach. Budowa węzła Myślenice miała na celu przede wszystkim likwidację sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu zakopianki i ul. Sobieskiego. Nowy węzeł ma dodatkowe pasy pozwalające na wjazd na węzeł i na zakopiankę, zdecydowanie poprawiając tym samym płynność i bezpieczeństwo w tym miejscu.
Nowy wiadukt nad zakopianką ma 130 m długości i maksymalną wysokość 7,3 m. Dzięki niemu kierowcy mogą bezkolizyjnie wyjechać z Myślenic w kierunku Krakowa. Z kolei osoby podróżujące do Myślenic z południa, zamiast skręcać jak dotąd w lewo, zjadą w prawo na wiadukt prowadzący ich do ul. Sobieskiego, gdzie powstało nowe rondo. Niespełna 500 m na północ od wiaduktu, koło Cmentarza Żydowskiego, wybudowana została natomiast kładka dla pieszych o długości 62 m i wysokości 7 m. Dzięki niej mieszkańcy Tarnówki mogą bezpiecznie przechodzić nad DK7.
Cała inwestycja to koszt blisko 56 milionów złotych.
MATERIAŁ FILMOWY Z OTWARCIA:
PRZELOT DRONEM NAD NOWYM WĘZŁEM:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze