Reklama

Węglówka. 39 osób oddało ponad 17 litrów krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie nieustannie informuje o zapotrzebowaniu na krew. Jakiej krwi brakuje aktualnie najbardziej, można sprawdzić na stronie internetowej  https://rckik.krakow.pl/, tam również znajdują się wszelkie informacje dotyczącego tego, kto może zostać krwiodawcą, jak się przygotować do oddania krwi a także gdzie (w punktach terenowych) można ją oddać. 

 

Krwią- bezcennym darem życia dzielą się systematycznie mieszkańcy powiatu myślenickiego.  11 stycznia odbyła się Akcja Krwiodawstwa w Węglówce. We współpracy z parafialnym zespołem "Caritas", Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Węglówce  zorganizowana została akcja, podczas której można było oddać krew. Z 42 chętnych, krew oddało 39 osób- łącznie ponad 17 litrów.

Reklama

 

Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w naszym wydarzeniu, oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest BEZPIECZNE i nie stanowi zagrożenia dla Twojego zdrowia czy życia, a może zdziałać tak wiele.  Jeżeli nie udało Ci się oddać krwi - zapraszamy już za 3 miesiące - 21 kwietnia na kolejną zbiórkę krwi- czytamy na fanpage gminy Wiśniowa

 


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo myslenice-itv.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości